تبلیغات
آلفای ذهنی استاد حسین احمدی - آقا این آقای جوکار کیه که این همه داد و فریاد را انداخته ؟
آلفای ذهنی استاد حسین احمدی
تکنیک سریع تست زنی کنکور
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 اسفند 1389 توسط بچه های کنکوری استاد احمدی | نظرات ()

اما بخونید که چطور جوکار عربی رو صد زد

چگونه “ جوکار “ عربی کنکور را صد در صد زد و رتبه 110شد

گفتگو و درد دلی از سعید زلوحی جوکار با داوطلبان کنکور سراسری سال 91 / 90 

 همت خدای راست عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت .

سلام . بنده هم روزی مثل شما وقتی در مورد کنکور صحبت می شد . گیج و مبهوت می شدم . روش مطالعه ، خلاصه

نویسی ، تست زنی و ... را نمی دانستم 

 
ادامشم بخون فکر کنم خیلی جالبه !!

ولی امیدوار بودم .
اما کم کم درس خواندم و متوجه شدم که می توانم از رقیبان خودم به سرعت جلو بزنم . علت این بود که همه درس می خواندند و تست می زدند ولی کسی روش اصیل
“ هفت تکنیک علمی تست زدن “  استاد حسین احمدی یا روش های سریع حفظ کردن و خلاصه نویسی را بلد نبود و احساس کردم اگر این روش ها را یاد بگیرم هر چه قدر که مشکل باشد و هزینه بردارد یا وقت بیشتری صرف کنم ، ارزش دارد و می توانم بسیاری از رقیبان هم سطح خودم را کنار بزنم . این طور هم شد . من تا دی ماه در هیچ کنکور آزمایشی شرکت نکردم ولی بیشتر روش ها و خلاصه نویسی ها را از طریق سی دی ها یاد گرفته بودم . وقتی که برای اولین بار در آزمون سنجش شرکت کردم در استان سوم شدم . این درحالی بود که خیلی ها با این که بیشتر از من پول خرج می کردند و درس می خواندند حتی رتبه شان در استان زیر پنجاه نبود . پس من خیلی سریع متوجه شدم که می توانم بیشتر از این تلا ش کنم و نتیجه بگیرم . با خواندن مجدد کتاب و سی دی های عربی صد در صد توانستم عربی عمومی و اختصاصی خودم را قوی کنم و در مرحله ی بعد رتبه ی یک استان خوزستان از شهرستان دزفول شوم . یک ویژگی بسیار خوبی که من داشتم امیدواری و اعتماد به نفس بسیار بالا بود . به خدا توکل می کردم و همیشه مطمئن بودم که موفق می شوم البته گاهی هم دچار بی حوصگی ، ناامیدی و ... می شدم . به هر حال هرچه بودمن هم مثل دیگران بچه کنکوری بودم . بعضی وقت ها انگیزه و انرژی مثبت داشتم و گاهی هم بی حوصله و ناامید می شدم . خاطره یی چند ماه قبل از کنکور دارم که نشان  می دهد  تنها تو اضطراب نداری بلکه همه اضطراب داشته اند و دارند حتی رتبه های برتر کنکور .
********
نمی دانم در چه زمانی این مقاله را می خوانی ، مهرماه ، فروردین یا دوهفته مانده به کنکور یا زمانی که ناامید شده ای و داری به درددل من را گوش می دهی . من هم پشت کنکوری هستم . الان 24 خرداد 89 یعنی دوهفته به کنکور است . ممکن است زمانی که برای کنکور درس می خوانی بارها دلت از درس زده شود و   بی حوصله شوی  . ولی دوباره بلند شو و درس بخوان و ممکن است هر وقت به  وضعیت  خود بنگری و بگویی که هنوز هم پشت کنکورم ! کی شود که تمام شود و من راحت شوم ! عزیزم من هم مثل تو هستم و بارها دچار بی حوصلگی و دیگر مشکلات شدم و دوباره به لطف خدا بلند شدم و به تلاشم ادامه دادم . این مسئله برای همه وجود دارد اما مطمئن باش  اگر تو اضطراب داری  من هم اضطراب دارم .  اگر تو اضطراب داری بدان که تمام رقیب هایت در کشور اضطراب دارند . پس ناراحت نباش . اضطراب نداشته باش و فکر نکن که تنها تو این مشکلات را داری من مطمئن هستم که هر کسی در هر شهری یا روستایی با هر وضعیت مالی و با کمترین امکانات می تواند رتبه ی برتر کنکور شود . پس از همین الان شروع و به خدا توکل کن و بدان که اگر خداوند آرزویی را در دل کسی قرار می دهد حتماً می تواند آن را برآورده کند که آن را در دل شخص قرار داده  است این مقاله را تاریخ  24 / 3  89 / نوشته ام .
چه چیزی مرا متحول کرد
من با خواندن کتاب و سی دی درس عربی صد در صد در پنج جلسه چنان متحول شدم که مطمئن بودم عربی را صد در صد می زنم ؛ چون قبل از آن من در ترجمه متن درس  عربی یک تست درست با سختی جواب  می دادم و این برایم اضطراب بود تا وقتی که آن کتاب و سی دی را خریداری کردم و به لطف خداوند عربی ام قوی شد و من توانستم در کنکور سراسری عربی عمومی را صد در صد و عربی اختصاصی را 4 / 93 درصد بزنم و با این که زبان انگلیسی را شش درصد زده بودم رتبه ی کشوری من 110 شد و رتبه ی برتر کنکور شدم .
موفقیتم را مدیون لطف خدا و تلاش های خودم و خانواده ام هستم و اساتیدی مثل استاد حسین احمدی که به امثال من کمک زیادی کردند و روش های صحیحی را به ما یاد دادند تا بتوانیم در زمان کم ، بالاترین درصد را کسب کنیم . توکل بر خدا مهمترین شرط پیروزی است .

وقتی که آن کتاب و سی دی را خریداری کردم
و به لطف خداوند عربی ام قوی شد و من توانستم
در کنکور سراسری عربی عمومی را صد در صد و
عربی اختصاصی را 4 / 93 درصد بزنم.


 مضطرب بودم و درگیر شب تاریکی

 که وجودت به من آرامش هستی بخشید


بنده تنها در کنکور سراسری قبول نشدم بلکه اگر حساب کنم در چند کنکور دیگر هم قبول شدم یکی از آن ها مدیریت زمان بود و دیگری بی حوصلگی و دل زدگی از درس که برای بیشتر بچه ها پیش می آید ( برای خود من هم پیش آمد ) و جالب است که بدانید ، زمانی که تازه شروع کرده بودم درس بخوانم ، اضطرابم از همه بیشتر بود و با شوخی به خودم می گفتم : « نمایندگی اضطراب خوزستان !» از طرف  دیگر طعنه های بعضی که از روی حسادت یا نادانی به من می زدند و در کم شدن انگیزه ام تأثیر داشت . ولی شاید تویی که داری این مقاله را می خوانی اصلا این مشکلات را نداشته باشی پس چه بهتر و اگر داری بدان این مشکلات مختص تو نیست .

من هم از همه طرف سختی می کشیدم . یادم می آید زمانی که در سنجش یک  استان خوزستان شده بودم همکلاسی ام به من گفت تو در خواب دانشگاه دولتی قبول می شوی و قبول شدن به این سادگی ها نیست . این سخن کسی است که او رتبه اش شش رقمی است و مجاز به انتخاب رشته نیست ولی من که تفکرم مثبت بود و به آینده فقط مثبت می نگریستم موفق شدم و طبیعتاً با عربی صد در صد رتبه ی خوب کسب کردم و می توانم در بهترین در رشته  های دانشگاه قبول شوم. داوطلب  کنکور به نظر من باید  نگرشش را نسبت به کنکور عوض  کند. این نوع تفکر تو نسبت به کنکور زاییده  ی فکر  خودت نیست . بلکه  نتیجه ی تفکرات  منفی دیگران است  که به تو تلقین  شده .  اغلب آنها  هم خودشان موفق نشده اند و آن  تفکر  را به تو  منتقل  می کنند. من در روزهایی  که برای کنکور  درس  می خواندم  تفریحم  کم بود. روزی در تعطیلات  عید نوروز  یکی از دوستانم  به من تلفن  زد  و گفت  که برویم بیرون تفریح ، ولی من به او گفتم  که طبق برنامه  درس می خوانم و  نمی توانم  بیایم.

او گفت: " سعید! خیلی خودت  را اذیت  می کنی  دیگر این قدر هم نیست . من  خودم کتاب ها  را دو  دور زده ام." من به او گفتم : " الان که تعطیلات  نوروز  است  برای آینده ات طوری  تلاش کن  تا روزی  که در مرداد ماه  کارنامه  نتایج را می بینی  خوشحال  باشی  وگرنه  با شعار دادن  کسی  به جایی  نمی رسد." 

با  اعلام  نتایج  رتبه  ی من 110  بود  در حالی که رتبه ی  او بین 50 تا 60  هزار بود : فاصله  از کجا  تا کجا !  علت  این که  او  دوبار کتاب ها  را خوانده بود ولی  این قدر بد جواب  داده  بود.

 این بود که او  از  هفت  تکنیک  علمی  تست زدن  و روش های  استاد احمدی  بی خبر بود  و فقط  کتاب ها  را دو  بار مثل  روزنامه خوانده  بود  و ادعای  بی جا می کرد. هدفم از طرح  این خاطره  این بود  که به تو عزیز دلم  بگویم  هر چه  بیشتر تلاش می کنی  بیشتر سود می کنی  و اگر  سختی کشیدی  و یا مبلغی در این راه (البته  به صورت صحیح) خرج کردی !

 مطمئناً  نتیجه اش  برای خودت است و در آینده از تصمیمات  خودت خوشحال می شوی . باور کنید  آن روزی که کارنامه ی نتایج  را دیدم  همه ی خستگی هایم از تنم  بیرون آمد و سرشار  از خوشحالی  و انرژی  شدم  و دیگران  آن همه  سختی  و ترس و نا امیدی  برایم تمام  شد. به نظر من تنها  تلاش کافی  نیست . بلکه  تلاش  باید  با عشق آمیخته  باشد. اگر عشق به درس خواندن  داشته باشی یا عاشقانه  درس بخوانی  یادگیری خود را در هر  درسی که باشد  افزایش  داده ای و موقع یادآوری هم بسیار راحت هستی.

 اگر امتحان کنی  نتیجه می گیری مثل من که عاشق فلسفه  و منطق بودم و  دروس ادبیات ، عربی  و دینی  را عاشقانه می خواندم  و همه ی آن ها را در سراسری بالای  80 درصد  زدم. خیلی ها زمانی که می خواستم  از سی دی های  کنکور  استفاده کنم با من مخالفت  کردند  و گفتند "این کار را  را نکن ، نتیجه  نمی گیری و پشیمان  می شوی." اما من هم مثل خود تو  مقالات  کسانی را  که برتر شده بودند. می خواندم. انرژی  مثبت  می گرفتم  و امیدوار  شده بودم. من با توکل بر خدا  و با اعتماد  به نفس شروع به خریداری  از این سی دی  و استفاده  از آن ها  کردم  و بعد از این  که  روش های خلاصه نویسی و تکنیک های تست زنی  را یاد گرفتم  انگار نصف حجم  کا را  کرده بودم  و فقط مرور  کردن  مانده بود .
 
البته این روش  های استاد احمدی  و تست زنی  به پیشرفت هر کسی فوق العاده کمک می کند.  در سی دی های مشاوره  کاملاً توضیح  داده  شده که  می توانید  آن را از طریق شماره ی (09121035797) تهیه  کنید. یادم می آید روزی  یکی  از دوستانم  که خودش  دانشجوی  ترم  اول  دانشگاه آزاد بود  به من گفت : " ما  دانشگاه دولتی  قبول  نمی شویم. این فکر  را از  سرت بیرون  کن ."  ولی  م آن قدر  تفکرم  مثبت  بود که  به این حرف ها اصلاٌ  اهمیت  نمی دادم.        نمی دانم !  شاید  تو هم  در وضعیتی  باشی  که مثل  خودم  انرژی  منفی  به تو تلقین  شود یا به تو طعنه  بزنند ولی بدان  که اگر به خدا توکل  کرده ای و روش های  مطالعه  و تست زنی   را بلد  هستی ، اصلاً نگران  نباش. 

روزی می آید که همه ی این سختی ها تمام می شود و تو به بهترین نتیجه می رسی. جا دارد همین جا  از استاد عزیزم  آقای حسین احمدی  تشکر کنم که اگر  ایشان نبودم  من شاید عربی 100%  را در رویا  هم نمی دیدم.
  شاید  تفکر  تو  نیز  این  این گونه  باشد ولی مطمئن باش  با استفاده  صحیح  از کتاب  ها  این  امر اتفاق    می افتد  همانطور  که پارسال  در کنکور  88  هیچ  کدام  از رتبه  های  یک کنکور  نتوانسته  اند عربی  را   100 %  بزنند  ولی خانم صادق زاده شاگرد استاد احمدی  عربی  را صد در صد زد.

شماره های تماس جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان :

09121035797

09121352005

البته با شماره زیر که ثابت هستش فقط ساعت 7 تا 11 شب تماس بگیرید

02166628536
درباره وبلاگ
سلام
ما چندتا از طرفدارهای استاداحمدی و ابراهیم خلیل مهرنو از کرمانشاه ، سنندج و ... هستیم که باهم در ارتباطیم و برای کنکور درس می خونیم.
درصدهای ما تو درسهای ریاضی ، فیزیک و ... خیلی پیشرفت کرده .
به شما هم پیشنهاد می کنم که برای مشاوره یا هرسوالی که داشتید با مشاور خوب ما ابراهیم خلیل مهرنو 09121035797 تماس بگیرید.

آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار